Ucuz Araba Kiralama Rehberi

Ucuz Araba Kiralama Rehberi

Araç kiralamak büyük bir konfor ve hız unsurudur. Gerek tatile çıkacak olalım gerekse de bir işimiz için kiralıyor olalım araç kiralamak bize bir rahatlık sağlamaktadır. Bunun yanında kapımızda bir araba olması anlık ihtiyaçlarımızı gidermek için de önemlidir. Bu bağlamda özellikle şehir dışında bir işimiz varsa araç kiralamak iyi seçeneklerden birisidir. Fakat işimizi kolaylaştırması ve bize konfor sağlaması için alacağımız bu hizmetin bütçemizi de sarsmaması gerekir. Bu noktada ucuz araba kiralama rehberi, size ihtiyacınıza en uygun aracı nasıl en uygun fiyatla kiralayabileceğinizi gösterecektir. 

Uygun Fiyatlı Araç Kiralama

Uygun fiyatla araç kiralamak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktalar;

  1. İhtiyaçların Belirlenmesi

En önemli nokta hiç kuşkusuz ihtiyaçların belirlenmesi aşamasıdır. Bir araç kiralarken aracı ne amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınızı belirleyin. Hangi segment bir araç istiyorsunuz? Ne tür yollarda kullanacaksınız? Uzun yola çıkacak mısınız? Geniş bir bagaj sizin için ihtiyaç mı? Gibi soruları kendinize sorarak cevapları kaydedin. Buna göre araçları eleyin ve kiralamak istediğiniz aracı seçin. Sonrasında firmalardan bu aracın veya benzer segment ve özellikte araçların olup olmadığı sorgulayın. Size daha üst bir araç satmalarına izin vermeyin. Sadece ihtiyacınız olan için para ödeyin. 

  1. Firmaların Araştırılması

İkinci en önemli aşama tabii ki fiyat karşılaştırmasının yapılmasıdır. Firmalar birçok hizmet sunmakta ve bu hizmetlere göre farklı fiyatlar istemektedir. Bu durumda birinci madde de yer alan ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. İhtiyacınız olmayacak bir hizmete ekstra ücret ödememelisiniz. Bunun yanında benzer hizmet ve araçlara farklı firmalar farklı fiyatlar sunabilmektedir. Bu noktada da araştırma yapmak ve en uygun fiyatlısını bulmak için internet iyi bir yardımcınız olacaktır. Fakat internet ortamında dolandırıcıların da olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. 

  1. Ek Ücretler

Bazı firmalar aracınızı geri aldığında temizlik ücreti veya benzer adlar ile ücretler alabilmektedir. Bunun yanında bazı firmalar kiraladığınız araca kilometre sınırı koyabilmektedir. Belli bir kilometreden fazla yapmanız durumunda sizden ekstra ücret talep edebilmektedir. Bunlar da ucuza araç kiraladım sanarken zararda çıkmanıza neden olmaktadır. Bu noktada ek bir ücret olup olmadığı konusuna mutlaka bakmanız gerekir. Özellikle imzaladığınız sözleşmede bu veya buna benzer ücretler var mı dikkatle okumalısınız. 

  1. Kasko ve Sigorta Koşulları

Aldığınız aracın kaskosunun olup olmadığı, kasko ve sigortasının neleri kapsadığı önemli noktalardır. Bir kaza olmasını hiçbirimiz istemeyiz. Fakat kazalar da hayatın gerçekleridir. Bu noktada bir kaza durumunda sizden ne kadar para alınabileceğini baştan öğrenmeniz gerekir. Kaza sırasındaki sorumluluklarınız neler? Araç ile kazaya karışmanız veya araca bir hasar vermeniz durumunda ne gibi yaptırımlar uygulanıyor bunları iyi öğrenmelisiniz. Aksi halde ucuza araç kiralayayım derken cebinizden bir top para vermek zorunda kalabilirsiniz. 

Tüm İhtiyaçlarınız İçin Mat Car Rental

Mat Car Rental olarak tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını ayrıntılı olarak düşünürüz. Bunun sonucunda farklı hizmetlerimizi müşterilerimize sunarız. 7/24 ulaşabileceğiniz uzman müşteri temsilcilerimiz ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz ve size en uygun aracı kiralamanız için destek sunacaktır. Bu sayede kullanmayacağınız bir hizmete veya sizin ihtiyacınız olmayan bir araca para ödemenizin önüne geçecektir.

Bunun yanında sizlerden herhangi bir depozito alınmaz, herhangi bir çek veya senete imza atmanız beklenmez. Yine sizlere sınırsız kilometre hakkı sunulur. Bu sayede aracı teslim ettiğinizde sürpriz ücretler ile karşılaşmazsınız. 

Hizmet kalitemizde müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız kiralama sonrasında da yanınızda olmaya devam etmektedir. Olası bir kaza veya arıza durumuna gerekli olan tüm hizmetler anında sağlanacak, uzman ekibimiz konuya müdahil olarak gerekli aksiyonları alacaklardır. Size sadece araç kiralama süreniz boyunca, aracınızın tadını çıkarmak kalacaktır. Önce müşteri sözünü sadece bir slogan olarak bırakmayıp hizmetinin tüm aşamalarına taşıyan firmamız bu noktada sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

Tüm bunları yaparken bütçenizi de düşünen firmamız sizlere en uygun fiyat garantisi sunmaktadır. Hizmetlerimiz hayatınızı kolaylaştırırken fiyatlarımız da cebinize dost olacaktır. Bu sayede araç kiralama deneyiminiz konforlu, mutlu ve uygun fiyatlı olarak tamamlanmış olacaktır. En büyük sorunlardan birisi olan kiralama ücretleri noktasında da sizlere destek sunulacaktır. 

Kiralama Koşulları Kiralama Sözleşmesi İptal ve İade Politikası KVKK Aydınlatma Metni Acente Giriş
WhatsApp Viber call